Shen Yun začíná kanadské turné 2013

ChelseaCai Mississauga
První sólistka Chelsea Cai se zahřívá ve čtvrtek
před premiérou kanadského turné.

Shen Yun Performing Arts, soubor New York Company, dnes večer odstartuje své kanadské turné 2013, a to v Living Arts Centre v Mississauga ve státě Ontario. Letos to také bude poprvé, co Shen Yun vystoupí v Québecu.

„V Kanadě jste vystupovali každý rok od doby, co byl Shen Yun před sedmi lety založen,“ uvedl první sólista Tony Xue a dodává: „A každý rok nás Kanada vítá plnými sály v každém městě, kam přijdeme.“

A diváci nešetří chválou.

„Každá část, hudba, kostýmy – bylo to skvělé, nemohlo to už být lepší,“ prohlásil Morden Yolles, který vloni viděl vystoupení v torontském Sony Centre, divadlu, které pomáhal v padesátých letech stavět.

„Tohle je nejlepší reprezentace čínské kultury, jakou jsem kdy slyšel,“ pochválil umělce kanadský skladatel, hudebník a producent Paul Carroll.

Z města Mississauga se soubor přesune do Ottawy a Montréalu, načež bude následovat debut v Québecu a posléze představení v Kitchener-Waterloo, Hamiltonu a Torontu. Shen Yun Touring Company navíc navštíví i Vancouver.

„Řekla bych, že jedním z důvodů, proč se Kanaďanům naše představení tak moc líbí, je, že samotná Kanada je tak různorodá. Shen Yun čerpá z mnoha skvělých aspektů tradiční čínské kultury, což vlastně jsou základní hodnoty, které lze najít doslova v každé kultuře světa a ty inspirují každého.“

December 20, 2012